Online Infó Percek
Tájékoztatót tartunk hallgatóinknak a különféle nemzetközi ösztöndíjakról online. Bárki csatlakozhat kényelmesen, és fel lehet tenni minden kérdést írásban vagy szóban. Minden Aporos hallgatót bátorítunk, hogy éljen a lehetőséggel!
Időpont: 2024. szeptember 20. (péntek) 18:00
A csatlakozási linket e-mailben küldjük ki.
Erasmus Pont
Ezen a jelenléti eseményen Erasmus-ösztöndíjas hallgatók külföldi tapasztalatait hallgathatják meg az érdeklődők, illetve tájékoztatást kapnak az Erasmus és más ösztöndíjak pályázati lehetőségeiről, a pályázás menetéről. A vidám élménybeszámolók és fényképek mellett üdítők, süti, pogácsa teszi még kellemesebbé az eseményt.
Időpont: 2024. október 10. (csütörtök) 14:15
Helyszín: Vác
Pontos információt még küldünk e-mailben és plakáton is.
Christmas Party
Az Idegen Nyelvi Tanszék idén is megszervezi immáron hagyományos, narancs és fahéj illatú karácsonyváró eseményét, a Christmas Partyt. Angol és német programokkal, közös játékkal készülünk. A nyelvtudás nem követelmény, szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Időpont: 2024. december 11. (csütörtök) 12:00
További információt a későbbiekben küldünk e-mailben és plakáton.
Erasmus+ félév 2024
Idén kilenc külföldi hallgató végezte nálunk tanulmányait a tavaszi félévben Spanyolországból, Németországból, Írországból és Törökországból. Az Aporos hallgatók szabadon választható tárgyként felvehették az Erasmus-kurzusokat:
– Storytelling and Drama
– Hungarian Culture
– Developing Intercultural Competences
– Social Integration
– Contemporary Psychology
Blended Intensive Programme (BIP) 2024
2024. április 12-19. között nemzetközi hetet tartottunk Intercultural Dialogue Through Stories címmel. Különböző kreatív történetmesélési technikákkal, többszörös intelligenciát megmozgató módszertannal ismerkedhettek meg a pedagógushallgatók a kultúrák közötti párbeszéd jegyében. Örömteli volt, hogy Aporos hallgatók is tudtak csatlakozni az eseményhez, mely 3 kreditet ért.
IFCU
2021. novemberében Főiskolánk felvételt nyert az International Federation of Catholic Universities (IFCU) nemzetközi szervezetbe.
A mai formájában 1965 óta működő Katolikus Egyetemek Nemzetközi Szövetsége (IFCU) több mint 200 katolikus egyetemet és felsőoktatási tagintézményt foglal magába. A kontinentális és regionális területi alapokon fennálló Szövetség a nemzetközi együttműködés keretében aktív kapcsolatban áll a Római Kúriával, az Egyesült Nemzetek Szervezetével (ENSZ), a Gazdasági és Szociális Tanáccsal, az Emberi Jogok Bizottságával, az Egyesült Nemzetek Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezetével (UNESCO), az Európa Tanáccsal, valamint az UNESCO Nemzetközi Katolikus Központjával (ICC).
A szervezet fő célja, a közös kutatási projektek előmozdítása és fejlesztése a katolikus felsőoktatási intézmények között, valamint hogy a megszerzett ismeretek és azok alkalmazása által – a keresztény értékrendet képviselve, az értelem és a hit fényében – hozzájáruljon a fejlődéséhez, az igazságosabb és emberibb világ kialakulásához.
A kutatási projektek iránya átfogó és széles területeket érint, kiterjed többek között a keresztény szellemiség, az etikai kérdések (bioetika) tématerületeire, az oktatás és a munkaerőpiac kapcsolatára, a digitális átmenet, a közösségi szerepvállalás, valamint a térségi szereplők közötti innovációs ökoszisztémák létrehozásának kérdésköreire is.
Bővebb információ:
https://www.fiuc.org/index_en.html
eTWINNING ITE
Főiskolánk 2023 októbere óta szakmai partnere az Oktatási Hivatal eTwinning ITE (Initial Teacher Education) programjának, amely a tanárképző intézmények nemzetközi projektmunkáját támogatja virtuális európai együttműködések keretében.
Az eTwinning ITE az eTwinning programhoz kapcsolódva 2005-ben indult, és a pedagógusképzés hallgatóinak digitális és interkulturális kompetenciáinak fejlesztését segíti elő. A programot az Európai Bizottság az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökségen keresztül, az Erasmus+ program keretében támogatja.
A program célja a befogadó oktatás UNESCO által kitűzött céljainak megvalósítása azáltal, hogy a digitális felületen létrejövő interkulturális projektek hozzájárulnak a sokszínűség és az inkluzív nevelés támogatásához, valamint a diákok, hallgatók interkulturális és digitális készségeinek a fejlesztéséhez is.
Bővebb információ:
https://www.etwinning.hu/homepage
https://school-education.ec.europa.eu/hu
Főiskolánk nemzeti minősítést szerzett az “eTwinning a jövő tanáraiért” programban, pedagógusképzésben végzett munkánk elismerésére.
Az Erasmus mobilitások célja, hogy lehetővé tegyék Főiskolánk polgárai számára a kapcsolatteremtést és tapasztalatszerzést különböző nemzetiségű és kultúrájú emberekkel európai partnerintézményeinkben.
Az Erasmus programot elsősorban a Főiskola hallgatóinak ajánljuk, hogy külföldi tanulmányaik vagy külföldi szakmai gyakorlatuk végzése közben megismerhessék egy másik ország kultúráját és társadalmát, miközben nyelvi ismereteik és készségeik is fejlődnek.
Emellett az Erasmus program lehetőséget teremt a Főiskola munkatársainak is, hogy személyzeti vagy oktatói mobilitás keretében szakmai kapcsolatokat építsenek európai partnerintézményeinkkel.
Erasmus program leírása
Az Erasmus hallgatói mobilitás célja, hogy a külföldi tanulmányok vagy a külföldi szakmai gyakorlat végzése közben, egy másik ország kultúráját és társadalmát is megismerje az ember, a nyelvi ismeretek és készségek fejlesztésével együtt.
Mi lehet a kint tartózkodás célja?
Külföldi részképzés: A program keretében félév-áthallgatásra, szakdolgozat elkészítésére, nyelvi előkészítő kurzus, illetve a szakos tanulmányokkal egybekötött szakmai gyakorlat elvégzésére nyílik lehetőség. A részképzés időtartama 2 hónaptól 12 hónapig terjedhet.
Szakmai gyakorlat: Egy másik programországban található vállalkozásnál, szervezetnél eltöltött időszak. A fogadó vállalkozás a munkaerőpiacon vagy az oktatás, képzés vagy az ifjúság területén aktív privát vagy közintézmény lehet. A szakmai gyakorlat időtartama 2 hónaptól 12 hónapig terjedhet.
Milyen juttatásokban részesülhet egy Erasmus ösztöndíjas diák?
Minden Erasmus diák mentesül a fogadó intézményben a tandíj fizetése alól, illetve nem kell fizetnie az intézmény által nyújtott szolgáltatásokért (beiratkozás, vizsgadíj, laboratóriumok és könyvtárak használata).
A legtöbb esetben – de nem kötelező érvényűen – az Erasmus hallgatók ösztöndíjban részesülnek. Az ösztöndíj összegét az Európai Bizottság határozza meg, és az a fogadó ország megélhetési költségeitől függ.
Milyen kiegészítő támogatásokban részesülhet egy Erasmus ösztöndíjas diák?
Az arra rászoruló Erasmus mobilitásra kiutazók szociális kiegészítő támogatásban részesülhetnek. A rászorultságot a Tempus Közalapítvány kritériumai szerint állapítják meg.
Kiegészítő támogatás fogyatékkal élő Erasmus ösztöndíjas diákok számára: a pályázat célja, hogy egyenlő esélyt biztosítson az Erasmus ösztöndíjat elnyert, speciális ellátást igénylő, fogyatékkal élő hallgatók számára. A pályázatot közvetlenül a Tempus Közalapítványnak kell benyújtani, a határidőkről a Közalapítvány honlapján lehet tájékozódni.
Mit érdemes figyelembe venni a tervezés során?
Már a felsőoktatási tanulmányok első évében érdemes átgondolni és megtervezni a következő éveket: melyik évben és melyik szemeszterben lenne érdemes külföldön hallgatni az itthoni tárgyakat.
Az Erasmus ösztöndíj a legtöbb esetben nem fedezi az összes kiadást, ezért szükség van egyéni kiegészítő forrásokra is.
Milyen feltételekkel lehet részt venni a programban?
Az intézmény által megszabott feltételek mellett az vehet részt az Erasmus programban:
Minden hallgató minden oktatási szinten (BA, MA, doktori) 12 hónapra utazhat külföldi mobilitásra.
Az AVKF által megszabott feltételek:
Hol és hogyan kell pályázni Erasmus hallgatói mobilitási ösztöndíjra?
A hallgató saját intézményénél pályázhat, és itt történik a pályázat elbírálása is, a beadandó pályázatok formáját és a pályázati határidőket szintén az intézmény határozza meg.
Az AVKF-en megpályázható Erasmus külföldi tanulmányúttal és a szakmai gyakorlattal kapcsolatos információk a linkekre kattintva jelennek meg.
A pályázatokat az Erasmus irodában (a Szent Miklós téri épületben az M010-es irodában) lehet leadni. A pályázatok benyújtására folyamatos lehetőséget biztosítunk.
Figyelem!
Amennyiben kérdéseikre az interneten nem találnak választ, akkor érdemes e-mailben megkeresni a főiskola Erasmus koordinátorát az erasmus@avkf.hu e-mailcímen.
Jogok és kötelezettségek
Ha sikerült elnyerni az Erasmus ösztöndíjat, akkor a következő jogok illetnek meg egy Erasmus ösztöndíjas diákot:
Erasmus+ hallgatói élménybeszámolók:
Dokumentumok:
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
ERASMUS+ oktatói mobilitási ösztöndíj elnyerésére 2024/2025
Az Erasmus+ az Európai Unió oktatást, képzést, ifjúságügyet és sportot támogató programja, amely a felsőoktatásban dolgozó oktatók számára is biztosítja nemzetközi tapasztalatok megszerzésének lehetőségét külföldi partnerintézményben végzett oktatási célú mobilitási ösztöndíjprogram keretében.
I. A részvétel feltételei
Célok:
Az az oktató részesülhet Erasmus+ mobilitási ösztöndíjban, aki:
Az Erasmus+ oktatói ösztöndíj alapelvei:
II. Pályázati űrlap
A Pályázati űrlapot 1 példányban, számítógéppel kitöltve, kinyomtatva és kék tollal aláírva kell leadni, és ennek elektronikus változatát kérjük az erasmus@avkf.hu email címre eljuttatni.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2024. október 31.
Benyújtásának helye: Külkapcsolati Iroda (M épület 010-es szoba)
A pályázati dokumentációnak tartalmaznia kell:
A pályázatokat a Külkapcsolati Iroda a tanszéki Erasmus koordinátorokkal közösen bírálja el. A határozattal szembeni fellebbezést a tudományos rektorhelyettes számára lehet benyújtani.
A támogatott pályázókkal az AVKF Támogatási Szerződést köt.
III. A választható partnerintézmények
Munkatársaink a 2023/2024-es tanévben a fent letölthető dokumentumban felsorolt intézményeknél, a megadott nyelven pályázhatnak Erasmus oktatói ösztöndíjra.
Lehetőség van a több intézménybe való pályázásra, ez esetben kérjük a sorrendet megjelölni.
IV.A támogatás mértéke
Fogadó ország | 1-14. nap | 15-60. nap |
Magas megélhetési költségű országok Dánia (DK), Finnország (FI), Írország (IE), Izland (IS), Lichtenstein (LI), Luxemburg (LU), Norvégia (NO), Svédország (SE), Nagy-Britannia (UK) | 170 € / nap | 119 € / nap |
Közepes megélhetési költségű országok Ausztria (AT), Belgium (BE), Ciprus (CY), Németország (DE), Görögország (GR), Spanyolország (ES), (Franciaország (FR), Olaszország (IT), Hollandia (NL), Málta (MT), Portugália (PT) | 140 € / nap | 98 € / nap |
Alacsonyabb megélhetési költségű országok Bulgária (BG), Csehország (CZ), Észtország (EE), Horvátország (HR), Magyarország (HU), Litvánia (LT), Lettország (LV), Lengyelország (PL), Románia (RO), Szlovénia (SI), Szlovákia (SK), Macedónia (MK), Törökország (TR) | 110 € / nap | 77 € / nap |
Utazási támogatás távolság alapján:
Távolság | Összeg normál utazás esetén | Összeg zöld utazási forma esetén |
10 – 99 km | 23 € / résztvevő | NA |
100 – 499 km | 180 € / résztvevő | 210 € / résztvevő |
500 – 1 999 km | 275 € / résztvevő | 320 € / résztvevő |
2 000 – 2 999 km | 360 € / résztvevő | 410 € / résztvevő |
3 000 – 3 999 km | 530 € / résztvevő | 610 € / résztvevő |
4 000 – 7 999 km | 820 € / résztvevő | NA |
8 000 km vagy annál több | 1500 € / résztvevő | NA |
Figyelem!
A pályázat elnyerését követően az Erasmus+ mobilitási programban részt vevő oktatónak fel kell vennie a kapcsolatot a külföldi partnerintézmény projektkoordinátorával, illetve az őt fogadó tanszékkel/tanszékvezetővel, és a tervezett kiutazás időpontjáról értesítenie kell a főiskola intézményi Erasmus koordinátorát az erasmus@avkf.hu email címen.
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
ERASMUS+ személyzeti mobilitási ösztöndíj elnyerésére a 2024/2025. tanévben
I. A pályázatról
A pályázattípus célja
Oktatók, adminisztratív és más, nem oktató munkatársak külföldi programországbeli partnernél (felsőoktatási intézménynél vagy vállalkozásnál) végzett mobilitása tudástranszfer, vagy készségek fejlesztése céljából (szemináriumok, kurzusok, gyakorlati periódus, átirányítás stb).
A pályázásra jogosultak köre
Erasmus Charter for Higher Education tanúsítvánnyal rendelkező felsőoktatási intézmények munkatársai.
Támogatható tevékenységek
felsőoktatási munkatársak képzési célú mobilitása
Az Erasmus+ személyzeti ösztöndíj alapelvei:
Kik nyújthatnak be pályázatot?
Az vehet részt az Erasmus+ mobilitási programban, aki:
II. A pályázás módja
Pályázati űrlap
A Pályázati űrlapot 1 példányban, számítógéppel kitöltve, kinyomtatva és kék tollal aláírva, valamint a szervezeti egység vezetőjének ellenjegyzésével kell leadni, melynek elektronikus változatát kérjük az erasmus@avkf.hu e-mailcímre eljuttatni.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2024. október 31.
Benyújtásának helye: Külkapcsolati Iroda (M épület 010-es szoba)
A pályázati dokumentációnak tartalmaznia kell:
A pályázatokat az interkulturális ügyek képviselője és a Külkapcsolati Iroda közösen bírálja el. A határozattal szembeni fellebbezést a tudományos rektorhelyettes számára lehet benyújtani.
A támogatott pályázókkal az AVKF Támogatási Szerződést köt.
III. A választható partnerintézmények
Munkatársaink a 2024/2025. tanévben elsősorban a fent letölthető dokumentumban felsorolt intézményeknél, a megadott nyelven pályázhatnak Erasmus személyzeti ösztöndíjra. Lehetőség van a fentieken kívül más, a Főiskolával kapcsolatban álló intézmények, szervezetek programjaira is pályázni.
Lehetőség van több intézménybe való pályázásra, ez esetben kérjük a sorrendet megjelölni.
IV.A támogatás mértéke
Fogadó ország | 1-14. nap | 15-60. nap |
Magas megélhetési költségű országok Dánia (DK), Finnország (FI), Írország (IE), Izland (IS), Lichtenstein (LI), Luxemburg (LU), Norvégia (NO), Svédország (SE), Nagy-Britannia (UK) | 170 € / nap | 119 € / nap |
Közepes megélhetési költségű országok Ausztria (AT), Belgium (BE), Ciprus (CY), Németország (DE), Görögország (GR), Spanyolország (ES), Franciaország (FR), Olaszország (IT), Hollandia (NL), Málta (MT), Portugália (PT) | 140 € / nap | 98 € / nap |
Alacsonyabb megélhetési költségű országok Bulgária (BG), Csehország (CZ), Észtország (EE), Horvátország (HR), Magyarország (HU), Litvánia (LT), Lettország (LV), Lengyelország (PL), Románia (RO), Szlovénia (SI), Szlovákia (SK), Macedónia (MK), Törökország (TR) | 110 € / nap | 77 € / nap |
Utazási támogatás távolság alapján:
Távolság | Összeg normál utazás esetén | Összeg zöld utazási forma esetén |
10 – 99 km | 23 € / résztvevő | NA |
100 – 499 km | 180 € / résztvevő | 210 € / résztvevő |
500 – 1 999 km | 275 € / résztvevő | 320 € / résztvevő |
2 000 – 2 999 km | 360 € / résztvevő | 410 € / résztvevő |
3 000 – 3 999 km | 530 € / résztvevő | 610 € / résztvevő |
4 000 – 7 999 km | 820 € / résztvevő | NA |
8 000 km vagy annál több | 1500 € / résztvevő | NA |
Figyelem!
A pályázat elnyerését követően az Erasmus+ mobilitási programban részt vevő munkatársnak fel kell vennie a kapcsolatot a külföldi partnerintézmény projektkoordinátorával, illetve az őt fogadó tanszékkel/szervezeti egységgel, és a tervezett kiutazás időpontjáról értesítenie kell a főiskola intézményi Erasmus koordinátorát az erasmus@avkf.hu e-mailcímen.
A Makovecz Programról
A Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogrammal határontúli magyar és magyarországi hallgatók 1-5 hónapos magyar nyelvű részképzésekben vehetnek részt. A program célja az egységes Kárpát-medencei felsőoktatási tér létrehozása.
KIUTAZÓKNAK
Pályázati feltételek:
A pályázat menete:
Benyújtandó iratok:
Elbírálás:
Kapcsolatfelvétel:
BEUTAZÓKNAK
DOKUMENTUMOK
A CEEPUS egy hallgatói és oktatói csereprogram, mely tanulmányi kirándulásokat, speciális tanfolyamokat és hosszú távú szakmai együttműködéseket támogat a felsőoktatási intézmények és Közép-Európa között.
Bővebb információ:
https://tka.hu/international-programmes/1021/ceepus
A magyar kormány rangos felsőoktatási ösztöndíjprogramja, a Stipendium Hungaricum keretében kínáljuk képzéseinket kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkező nemzetközi hallgatók számára.
A programban meghirdetett magyar nyelvű, nappali tagozatos képzéseinkről az alábbi oldalon tájékozódhat: https://apply.stipendiumhungaricum.hu/
A magyar kormány rangos felsőoktatási ösztöndíjprogramja, a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram keretében kínáljuk képzéseinket kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkező magyar gyökerű nemzetközi hallgatók számára.
A programban meghirdetett magyar nyelvű, nappali tagozatos képzéseinkről az alábbi oldalon tájékozódhat: https://apply.diasporascholarship.hu/
A Külkapcsolati Iroda minden év szeptemberében online tájékoztatót szervez az érdeklődő hallgatóknak a külföldi mobilitási lehetőségekről. Ez az alkalom rugalmasan illeszkedik a hallgatók időbeosztásához, ezért általában este 18:00 órakor kezdődik és bárki bekapcsolódhat az otthona kényelméből. Az online esemény során a Külkapcsolati Iroda munkatársai röviden bemutatják a különféle ösztöndíj-lehetőségeket, majd szabadon lehet kérdéseket feltenni.
Az Erasmus Pont a Külkapcsolati Iroda tájékoztató programja hallgatók számára a külföldi ösztöndíj-lehetőségekről minden év szeptemberében. A jelenléti program során olyan hallgatók mesélnek korábbi külföldi élményeikről, akik tanulmányokat folytattak vagy intézményi gyakorlatukat külföldön töltötték Erasmus ösztöndíjjal. Ezután a Külkapcsolati Iroda munkatársai röviden ismertetik az ösztöndíj-lehetőségeket, majd kérdéseket lehet feltenni. A program végén lehetőség van üdítő és sütemény mellett kötetlen formában is tájékozódni.
Főiskolánk minden tanév tavaszi félévében Erasmus+ félévet szervez külföldi partnerintézményeink hallgatói számára. Az Erasmus+ félév egyes kurzusait felvehetik az Apor Vilmos Katolikus Főiskola hallgatói is szabadon választható tárgyként.
A programon belül a következő szabadon választható kurzusokra lehet jelentkezni:
Főiskolánk több évig (2014-2021) szervezett nemzetközi heteket partnerintézményeink hallgatói számára. A 2021/2022-es tanév tavaszi félévében szerveztük meg első, nagy sikerrel lezajlott nemzetközi BIP (Blended Intensive Program) eseményünket.
A Blended Intensive Program (BIP) lehetőséget teremt arra, hogy a személyes jelenléttel zajló mobilitást egy virtuális résszel kombináljuk. A virtuális rész online kooperatív tanulás, illetve csoportmunka formájában valósul meg, amely során a résztvevők együtt, egy időben dolgoznak feladataikon a virtuális térben. A fizikai jelenléttel zajló mobilitás időszaka alatt a résztvevők Főiskolánkon workshopokon, kirándulásokon, intézménylátogatásokon és egyéb kulturális programokon vesznek részt.
A BIP lehetőséget nyújt hallgatóink számára, hogy a gazdag programokon keresztül megismerkedhessenek és kapcsolatot teremthessenek külföldi fiatalokkal, valamint gyakorolhassák angoltudásukat informális keretek között.
Részletes program hamarosan!
Érdeklődés és további információ: erasmus@avkf.hu
Palkóné dr. Tabi Katalin
Interkulturális ügyek képviselője
E-mail: tabi.katalin@avkf.hu
Szabó Zsolt
Nemzetközi koordinátor
E-mail: erasmus@avkf.hu
Tel.: +36-27 / 511-150 / 206-os mellék
Bodó Erika
Nemzetközi koordinátor
E-mail: erasmus@avkf.hu
Tel.: +36-27 / 511-150 / 206-os mellék