A felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Kormányrendelet 15./B §. szerint:
„A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – ha felsőoktatási szakképzésre, alapképzésre vagy osztatlan képzésre jelentkeznek – a felsőoktatási intézmények a Tájékoztatóban közzétett módon a felsőfokú oklevél alapján, az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel is rangsorolhatják. Ebben az esetben az oklevélért adható pontot az oklevél minősítése szerint a 14. § (5) bekezdésében, illetve a 23. § (1) bekezdésében megállapított ponthatár és 400 pont között arányosan kell megállapítani. Az így kapott pontszámhoz a jelentkező által elért összpontszám meghatározása érdekében hozzá kell adni a 20. §-ban, a 21. §-ban és a 24. § (1) bekezdésében meghatározott többletpontokat.”
Főiskolánk a felsőoktatási szakképzésben (FOKSZ) oklevéllel vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a korábbi felsőoktatási tanulmányaikat figyelembe véve is rangsorolhatja, pontszámot adhat az oklevél alapján.
A pontszámítás alapja a megszerzett oklevél minősítése:
5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Az összpontszám megállapításakor ehhez adják hozzá az esetleges többletpontokat.
A felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél nem igazol felsőfokú végzettséget, azonban pontszámítás lehetséges belőle.