
“Minden, amit tudni szeretnél,
és semmi, amit nem”
Sikeresen felvételt nyertél a főiskolára, ez úton is gratulálunk! Viszont megannyi kérdésed lehet ezzel kapcsolatban, mint például: Hogyan tudok regisztrálni a félévemre? Hol vehetem fel a tantárgyakat? Mi a mintatanterv? Mikor vizsgázhatok? Egyáltalán mi az első feladatom?
(A vastag, kék színű szövegekre kattintva bővebb információra lelhetsz velük kapcsolatban!)
Az első regisztráció:A legfontosabb dolog az, hogy be kell regisztrálnod magadat mind a főiskolára, mind a Neptun rendszerbe. Az első regisztráció alkalmával alá kell írnod a beiratkozási lapot, amin a saját, személyes adataid szerepelnek, valamint ha önköltséges képzésen vagy, akkor nyilatkoznod kell az adataid pontosságáról és kitöltened külön erre a célra létrehozott képzési szerződést. Ezek mellett tűzvédelmi és adatkezelői nyilatkozatot is le kell adnod, és ha minden szükséges dokumentumot kitöltöttél, akkor kezdődik meg Neptunos pályafutásod. A Neptun egy úgynevezett Egységes Tanulmányi Rendszer (ETR), amin keresztül főiskolai ügyeid nagy részét intézheted. Itt tudod felvenni a tantárgyaidat, a vizsgáidat, itt fizetheted be a különböző eljárási díjakat és intézheted egyéb ügyes-bajos dolgaidat. Minden, a főiskolán lévő hallgatónak van egy egyedi azonosítója, vagyis Neptunkódja. A Neptunkód 6 karakterből áll, számokat és betűket egyaránt tartalmazhat. Mindegyik karaktert nagy betűvel kell írni! A Neptunkódodat a beiratkozási lapodon láthatod, érdemes felírni és alaposan megjegyezni, mivel tanulmányaid során folyamatosan szükség lesz rá. A Neptunba úgy lehet belépni, hogy felmész a főiskola honlapjára (https://avkf.hu), majd az ott található “Neptun” gombra kell kattintani, amit a bal felső sarokban megtalálsz. Ekkor böngészőtől függően előugorhat egy felirat, miszerint a kapcsolat nem biztonságos, ellophatják az adatainkat és egyéb vészjósló üzenetek. A lényeg, hogy a szerver tanúsítványa nem friss, ezért jöhetnek elő ezek az üzenetek, de ez mindenki számára megjelenik (hallgatóknak és oktatóknak egyaránt), nem kell vele foglalkozni, csak tovább kell lépni a következő menüpontra. Ezt általában egy “Bővebben”, vagy “Speciális”, vagy “Továbblépés erre a webhelyre (nem javasolt)” gombra kattintással lehet megoldani. A következő képernyő a Neptun bejelentkezési képernyője, ahol több hasznos információ szerepel, úgymint a Hírek, a fontosabb Letölthető dokumentumok, valamint Hasznos linkek gyűjteménye. Most pedig lépjünk be a Neptunba! Két részt kell kitöltenünk, az Azonosítót, valamint a Jelszót. Az azonosítónk a saját Neptunkódunk, a jelszavunk pedig legelső alkalommal a születési dátumunk egybeírva, pontok nélkül, év-hó-nap sorrendben, előtte egy Ne szóval. Például Sándor 1994. május 10-én született, így az ő első belépési jelszava Ne19940510 lesz. Mi van, ha nem tudok belépni a Neptunomba?Nézzük meg alaposan, hogy milyen hibák fordulhatnak elő, és mi rájuk a megoldás!
Első sikeres belépésünket követően meg kell változtatnunk a jelszavunkat. Ez nem lehet a születési dátumunk, a Neptunkódunk / loginnevünk, így célszerű valami olyasmit megadni, amire biztosan emlékezni fogunk. A jelszavunkat senkinek se adjuk meg! Jelszóváltoztatást követően megismerkedhetünk a Neptun rendszerrel. Alapból az Üzenetek menüpont ugrik elő, ahol különböző, a tanulmányainkat és a főiskolai életet érintő dolgokról olvashatunk, mint például tájékoztatókról, vizsgák meghirdetéséről, jegyek beírásáról. Fontos tudni, hogy minden Neptun-beli üzenet a kiküldésétől számított 5 napon belül hivatalos értesítésnek minősül, így annak nem elolvasása nem mentesíti a hallgatót annak tartalma alól! A menüpontokat egy külön sorban láthatjuk, alattuk almenüpontok vannak. Először elég, ha beregisztrálunk a félévünkre, a többi menüponttal kapcsolatos információt ráérünk később is megismerni. A regisztráció menete:
Mi történik / mit tegyek, ha nem sikerül / elfelejtek beregisztrálni a félévemre? Lehetek mindig passzív féléven?Ennek számos következménye lehet, attól függően, hogy az alábbiak közül mi vonatkozik ránk:
Ha idáig mindent elolvastál és sikeresen végrehajtottál, akkor ez úton is hadd gratuláljunk, hivatalosan is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola hallgatója lettél, és megkezdheted első félévedet főiskolánkon! 🙂 A továbbiakban pedig itt megtalálsz minden kiemelkedően fontos, a főiskolai élethez nélkülözhetetlen információt! |
Legfrissebb verzió: 2018.04.23 – 14:02